home Hlavni stránka

Kontakt

 

Příjem přihlášek

Snižování stresu a zvládání emocí pomocí všímavosti: 8 týdenní kurz

Lektor: 
PhDr. Jaroslava Dvořáková

Mindfulness (český překlad je všímavost) nabízí cestu k většímu porozumění své mysli, emocím a vlastnímu tělu. Díky tomuto přístupu dokážeme vědoměji zvládat emočně vypjaté situace, méně podléhat stresu a být spokojenější s vlastním životem.

Přínosy mindfulness:

o   zvýšení osobní pohody a spokojenosti

o   snížení stresu a větší schopnost regulovat emoce a stres

o   pozitivní zdravotní účinky (posílení imunitního systému, snížení krevního tlaku a další…)

o   rozvoj emoční inteligence, empatie, sebepoznání

o   zvýšení pracovního výkonu a efektivity

o   zlepšení koncentrace

 

Ohlasy účastníků 8. týdenního kurzu:

Naučila jsem se vnímat a užívat si přítomný okamžik, být vděčná za maličkosti. Nejde mi to pokaždé, ale vždy když si vzpomenu, že mi je v některé chvíli dobře, začnu si ten okamžik užívat.

Jana, soc. pracovnice

Naučila jsem rozumět svému tělu a poslouchat ho. A pak jsem se naučila, že se nemusím podřizovat naučeným věcem, když mi škodí.

Lenka, personalistka

Kurz mi přinesl do osobního života přinesl určitý nadhled. Nad sebou samotnou a nad situacemi, které jsem do té doby řešila, anebo ke kterým jsem se v mysli, vracela. Přinesl mi jakýsi vnitřní klid, a po dobu trvání,Ji jakýsi řád. Přinesl mi prostor k zamyšlení a dobu, kterou jsem se věnovala sama sobě a to absolutně bez pocitu vinu. Svým pocitům a emocím. Přinesl mi taky osvobozující pocit a úlevu, že spoustu věcí je úplně normálních a že JÁ jsem normální.:-)Že jsme od přírody nějak naprogramovaní a že každý má právo reagovat  a reaguje jinak. Že určité věci jsou zkrátka dané. Díky kurzu jsem potkala moc fajn lidi a v jejich společnosti se cítila dobře a uvolněně. Líbila se mi ta otevřenost a sdílnost všech a to, že se nikdo nesnažil dělat lepším. Díky kurzu jsem setkala s technikami a meditacemi, které jsem dříve neznala. Do pracovního života se mi pak nejvíc promítlo zklidnění. I během dne a během práce jsem se učila zastavit se a vědomě být. Dýchat a pozorovat.

Zuzka, učitelka MŠ