home Hlavni stránka

Snižování stresu, zvládání emocí pomocí Všímavosti- 8týdenní kurz DOKONČEN!

Koncem ledna jsme otevřeli s podporou pražské nadace 8týdenní kurz Snižování stresu a zvládání emocí pomocí všímavosti. Přihlásilo se 15 účastníků z pomáhajících profesí: zdravotní sestry, laborantky, sociální pracovníci, dentální hygienistka, fyzioterapeuti, duchovní a další ...Kurz probíhal v krásném prostředí studia Hortenzie v Praze, u hlavního nádraží. 

Kurz dokončilo 14 účastníků a všichni jeho přínos pro svůj život pozitivně hodnotili, obzvlášt vzhledem k letošnímu náročném jaru. V dubnu mi přišla zpráva od jedné z účastnic, sestřičky na novorozeneckém oddělení jedné z nemocnic: 

přeji hezký večer,

mám potřebu napsat, jak se mi daří. Prožíváme všichni neobvykle životní situaci, která přišla z nenadání, nebo snad nikdo netušil, že to bude tak vážné. Musím říct, že tvůj kurz přišel tak říct za minutu dvanáct. Nebýt jeho, asi bych tuto situaci nenesla s takovou lehkostí a nadhledem. To vše mi dává i spoustu síly být oporou svým dětem pro ně v tak nelehké době, kdy musí studium zvládat z domova. Je nás v bytě jak "psů" a opravdu na to běžně nejsme zvyklý. Já nemám už tolik svého prostoru a klidu. Ale to nevadí. Snažím se pilně pokračovat ve všem, co si nás naučila a klidně si jeden den v týdnu dám od všeho volno - trénuji být i nezodpovědná a ohoblovávám tím i svůj perfekcionalismus. Musím říct, že se mi daří. Meditace mi dodávají sílu a klid. Deníček 10 prstů ke štěstí je suprový. A být v přítomnosti a občas lítat v oblacích je vysvobozující. Chodím plně do práce a i tam myslím dodávám svému okolí dost klidu, když je přepadá panika.

 

Možnost konání dalšího kurzu s podporou Nadace domlouvám  na podzimní termín opět v Praze, měli bychom začínat v říjnu 2020.