home Hlavni stránka

Kontakt

 

Příjem přihlášek

Mindfulness pro každý den: snížení stresu, zvládání emocí pomocí všímavosti

Lektor: 
PhDr. Jaroslava Dvořáková

V běžném životě zažíváme každodenní spěch, stres, málo času „na všechno“
a následné přetížení
. Mindfulness (český překlad je všímavost) nabízí cestu k většímu porozumění naší mysli, emocím a vlastnímu tělu. Díky tomu máme možnost být více „nad věcí“ a mít osobní i pracovní život více ve svých rukou.

Potřebujete na chvíli vypnout? Utřídit si vlastní myšlenky? Zbavit se stále stejných, omílaných myšlenek? Chcete se naučit, jak mít své emoce lépe pod kontrolou? Pokud ano, workshop je určen právě pro vás…

Mindfulness je vědecký přístup inspirovaný východní filosofií, jehož začátek se datuje do roku 1979. Na UMASS Medical School, pod vedením Jon Kabat-Zinna byl vytvořen ucelený vzdělávací koncept opřený o mnohé výzkumy pozitivních efektů mindfulness na činnost mozku a ve svém důsledku – na náš osobní a pracovní život.

Přístup využívá široké spektrum technik pro budování všímavosti ke svým vlastním vnitřním procesům (myšlenkám, emocím, fyzickým počitkům) a učí, jak tyto procesy regulovat (jak zvládat neustále běžící myšlenky, stres atd.).

 

Mindfulness nám nepomáhá měnit svět okolo nás, ale způsob, jakým náš osobní a pracovní svět vnímáme. Mindfulness přispívá k větší mentální kapacitě, vnitřní pohodě, rovnováze a lepšímu vyrovnání se s aspekty současného uspěchaného světa.

 

Cílem workshopu je:

Představit, co je mindfulness a co vám může přinést, seznámit Vás s pozitivními dopady programu na snižování stresu, zvládání emocí a na zlepšení zdraví. V průběhu workshopu si vyzkoušíte techniky mindfulness pro zvládání stresu,  meditaci zaměřenou na zvýšení pozornosti ke svému tělu, meditaci v chůzi, techniky pro zvládnutí akutního stresu a další. Zažijete i další cvičení, která nabízejí využití všímavosti pro zlepšení komunikace a budete moci i lépe porozumět propojení své mysli, těla, emocí a využít tyto znalosti pro snížení napětí a stresu.

Benefity mindfulness:

  • Zklidnění, redukce stresu, úzkosti a napětí
  • Posílení pozornosti a soustředění
  • Psychická odolnost
  • Emoční vyrovnanost
  • Zvýšení osobní pohody a spokojenosti
  • Zlepšení vztahů na pracovišti

 

„Mezi podnětem a reakcí existuje určitý prostor. V tomto prostoru se nachází naše svoboda a naše moc zvolit si svou reakci. V naší reakci spočívá náš růst a naše štěstí.”

Viktor Frankl