home Hlavni stránka

8TÝDENNÍ KURZ SNIŽOVÁNÍ STRESU A ZVLÁDÁNÍ EMOCÍ POMOCÍ VŠÍMAVOSTI leden/březen 2022

31.1.2022 začíná  již 6. běh 8týdenního kurzu Snižování stresu a zvládání emocí pomocí všímavosti, který je určen pracovníkům v polmáhajících profesích, zdravotníkům, pracovníkům v sociální sféře i  ve školství. Kurz podporuje Nadační fond pro rozvoj plného vědomí Praha, což umožňuje účast za velmi příznivých finančních podmínek: účastnický poplatek 1000,- Kč na nadační účet.

Kurz byl během 14 dnů obsazen. Je to znamením současného náročného období, ale také dobrými referencemi předchozích účasníků, kteří předávají doporučení svým kolegům, přátelům...

Několik "čerstvých" zpětných vazeb z letošního podzimního online kurzu, který skončil 28.listopadu 2021:

  • Kurz všímavosti mi začal přinášet klid do života a zvládat obtížné situace méně stresově. Cvičení mi pomáhají zvládat pozitivní i negativní emoce, což se projevuje v komunikaci s přáteli i konfliktními lidmi. Začínám také lépe zvládat komunikaci s mojí dcerou... Kdybych to měl shrnout, tak začínám lépe zpracovávat své pocity, které už mě tolik neovládají.  (J.)
  • Kurz mi přinesl zklidnění mé rozlítané duše. Pocit uvědomění si všech věcí kolem i uvnitř sebe,které jsem dřív brala automaticky či jsem je upozaďovala a které pak vyústily ve vyčerpání fyzické i psychické či podrážděnost...Pomohl mi tedy se zklidnit, zvládat těžké situace v práci i rodině. (M.)
  • Bylo to perfektní rozhodnutí, jít na tento kurz...Setkání byla skvělá,opravdu všechna. To se mi ještě nestalo. Skvělé bylo, že když jsem se jednou nemohla zůčastnit, dostala jsem nahrávku, díky které jsem byla stále v obraze. Už teď mi naše setkávání chybí.Skupina lidí byla fajn parta lidí, kteří jsou naladěni hodně podobně.... (M.)
  • Bylo to moc milé, nakonec mi překvapivě vyhovovalo i on-line setkávání, které ušetří hodně energie při dojíždění. A během svého onemocnění bych se kursu nemohla účastnit. Milá byla i otevřenost a upřímnost ostatních účastníků a možnost vyslechnout si jejich příběhy, zkušenosti, zážitky... (I.)
  • Kurz mi přinesl jiný úhel pohledu na nepříznivé situace a možnost jejich řešení. Podívat se na události s nadhledem. Poznání toho, že pracovat a žít je možné i v klidu a spokojenosti. Ukázal mi cestu, nejen jak vnímat přítomnost a nežít jen minulostí nebo budoucností, ale i pozitiva vnímání přítomnosti. (J.)

Další běh tohoto kurzu je naplánován na začátek října 2022.